DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 02.01.2010 18:12:49 

První den a noc v nové rodině

První den a noc v nové rodině

Po osmém týdnu věku nastane pro štěně den, kdy si pro něj přijede nový majitel.Pro štěňátko nastane mnoho změn. Bude odebráno od své matky, sourozenců, od svých starostlivých lidiček ze známého a bezpečného prostředí.

A co ho čeká? Neznámý veliký svět, nová lidská rodina, cizí prostředí a máma je tatam. Bude proto potřebovat láskyplné zacházení, hodně mazlení, porozumění a především trpělivosti. V té době se vyvarujete dlouhého cestování s ním, chození po návštěvách , zvaní si návštěv domů , velkých oslav. Takovéto zátěže nepřispívají k vytváření dobrých vztahů mezi Vámi a štěnětem. A nezapomínejte na to, že takové psí miminko potřebuje dostatek klidného a nerušeného spánku. Umožněte mu , aby si mělo možnost na všechno nové pomalu zvyknout.

 

Přeprava

Pro štěňátko byste měli jet alespoň ve dvou a vozem. Vezměte si s sebou misku, láhev s vodou, vodítko, deku, podložku nebo ručník. Je vhodné, aby Vám dal chovatel například nějakou textilii, která je nasáklá pachem z domova nebo mu sami přivezte nějakou deku, kterou může dát ke štěňátkům a kterou si pak můžete odvézt spolu se štěňátkem, jako jsme to udělali mi. Dobrá zkušenost je vést štěňátko v prostoru pro nohy u spolujezdce vedle řidiče. V tomto prostoru je šero, dejte mu na zem deku a jeho textilii. Štěně se tam cítí bezpečně a máte ho na dosah ruky, kterou ho můžete hladit a uklidňovat.Pokud je štěně neklidné a chce se vyšplhat nahoru, buďte k němu vlídní a klidným hlasem ho uklidňujte. Je vhodné každé dvě hodiny zastavit a na vodítku se projít dostatečně dlouho, aby se mohlo vyvenčit. Vyhněte se však rizikovým místům hojně navštěvovaným jinými psy, my jsme nechodili s Daphne až do očkování ven. Vaše štěně ještě nemá žádné účinné protilátky a mohlo by snadno onemocnět.

 

První hodiny v nové rodině

Nabídněte štěněti ihned po příjezdu domů vodu a krmení. Nedovolte, aby se na něj vrhla celá rodina. Po jídle a pití mu umožněte se vyvenčit, už ho rovnou učte na plenu nebo na noviny. Potom ho nechejte aby se seznámil s novým domovem a důkladně si jej očichal. Od začátku vašeho společného soužití jej oslovujte a volejte na něj jménem. Štěně brzy pod tího dojmů bude k smrti unavené. Vystelte mu pelíšek nasáklou dekou a umožněte mu klidný spánek, pokud nemáte pelíšek, tak mu dejte tu deku k Vaši posteli, dosáhnete na něj rukou nebo se můžete přesunout k němu na zem.

 

První noc v novém domě

Můžete umístit pelíšek ve kterém bude následně spávat blízko vaší postele. Vhodnější je však pokud byste mohli s ním spát prvních pár dní v místnosti, kde bude v budoucnu štěňátko spávat natrvalo, pokud to není kotec venku na zahradě. Budete-li je mít blízko sebe, budete je moci kdykoli utěšit , začne li si stýskat po matce a sourozencích, no my jsme tohle neřešili Daphne si chtěla akorát hrát. Je to také výhodnější s ohledem na časté venčení, no a s tímhle jsme taky problém neměli, protože plena byla na cestě mezi ložnicí a kuchyní, kde měla misky a tak si vždycky odskočila cestou.Váš maličký během prvních týdnů bude vyžadovat vaše časté vstávání. Není ještě schopno udržet moč delší dobu. Jeho močový měchýř je zatím příliš malý a musí se častěji vyprazdňovat. Časem se pejsek najde svůj denní režim. Upřímně řečeno, tato rada je dobrá, ale ještě lepší je podle mého se jí neřídit, pes není robot, je Váš a je to člen rodiny, tak proč by nemohl spát v posteli s Vámi, pokud po tom netouží sám od sebe tak aspoň ve stejné místnosti - upřímně řečeno děti taky nevyženete ven do boudy ne?

Pozor na různá nebezpečí !!!

  • balkónové zábradlí a nechráněné schodiště – zabezpečte obojí ohrádkou, sítí nebo jinou překážkou tak , aby ji váš pejsek nedokázal překonat.
  • chemikálie a čistící prostředky – odstraňte vše, co by mohlo vést k otravám
  • Dětské hračky – např. hračky z umělé hmoty může pejsek lehce rozkousnout a může tak zhltnout velmi ostří odštěpky, které jim potom mohou způsobit smrtelné nebezpečí ucpání střev ,žaludku, nebo perforaci střeva.
  • Elektrické šňůry – Rozkousání elektrické šňůry může způsobit smrtelný zásah proudem. Zabezpečte i elektrické zásuvky chrániči, aby je štěně nemohlo lízat.
  • Ostré předměty – ostré předměty, hroty a různé jehly nenechte v byte volně ležet. Hrozí jejich spolknuti, nebo naběhnutí na ně.

 

  • Nenechávejte svého pejska nikdy na zahradě bez dozoru. Počítejte i s možnosti, že by váš pejsek mohl být odlákán a ukraden. Nenechávejte nikdy na zahradě vaši háravou fenku. Psí nápadníci jsou velmi vynalézaví a mohli byste být nemile zaskočeni .

 

 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek